Botlar Nasıl Kombinlenir

Mevsim değişimlerinde tıpkı ruh halimiz gibi gardırobumuz da değişir ama öncelikle bu köklü değişim ayakkabılarımızla başlar. Yazdan sonbahara geçişte sandaletleri bırakıp daha kapalı ayakkabıları tercih etmeye başlamıştık. Bizleri sonbaharın güzelliğine hazırlayan o ayakkabıları bir kenara bırakıyoruz ve artık botların, çizmelerin olduğu mevsime hazırlık yapmaya başlıyoruz.

Rahatlığına ve rengine önem verdiğimiz de kesin. Hardal sarısı, haki yeşili, siyah ve kahverenginin her tonunu artık raflarda çok çok görmeye başladık. Hak verirsiniz ki bu renkleri kıyafetlerle uyumlu hale getirmek fazlasıyla zor bir iştir. Yine fark edeceksiniz ki bütün kıyafet markaları bu uyumu sağlayabilmek adına kış renkleri olarak tabir ettiğimiz renkleri daha fazla kullanmaya özen gösteriyorlar.

1.Bot

Botları, kadınlar için topuklu ve topuksuz olarak ikiye ayırabiliriz. Genelde topuksuz olan botlar sade ve rahattır. Doğal olarak kıyafet seçiminizde öyle olmalıdır. Yani diğer sade ayakkabılar gibi değildir botlar. Eğer kendi sade ise sizin de sade giyinmenizi yakıştırır. Eğer bir topuklu bot tercih ediyorsanız yine sade bir kombin yapmalısınız. Botlar sadelik ister, tıpkı kış gibi. Tercih ettiğiniz monttan daha çok atkı ve kazaklarınızla uyumu yakalayabilirseniz işte şık sizsiniz.

2.Çizme

Çizmeler botlar gibi değildirler. Sadelikten yana olmazlar. Her zaman ilgi çekici ve çarpıcı kombinler ile kullanılmak isterler. Örnek vermek gerekirse siyah dizin üstüne kadar uzanan bir çizmeyi kırmızı bir kazak ve aynı renkte bir atkıyla kombinler iseniz şık ve çarpıcı olabilirsiniz.

Kışın inanılmaz soğuğu bizi sarmadan hemen botlarımızı alalım, onlara uygun atkı ve berelerimize sarılalım. İşte o zaman gerçekten içimiz ısınacak.  Bununla kalmayıp şıklığımız zirve yapacak! Botlar kombinlenmesi en kolay olan ayakkabılardan biriside Günümüzde bir çok farklı tasarımları var.  Sadece kahverengi yada siyah değil, bordo, mavi, koyu yeşil gibi harika ötesi insanin içini kıpır kıpır eden botlar dar pantolonlarla kombinlenerek sizi farklı birisi  haline getiriyor

Beğendiysen Yorum Yap!