Günlük Kıyafet Kombinleri (Bayanlar İçin)

Selamlar hanımlar, Günlük kıyafet modelleri örneklerini paylaşıyorum. Umarım beğenisiniz.  Kıyafetler gündelik yaşamımızın ayrılmaz parçasıdır. Üstelik giderek çeşitleri artmakta ve farklı alanlar için farklı kıyafet tercihleri oluşmaktadır. Örneğin; hafta içi işe giderken giydiklerinizi hafta sonu giymeyi tercih etmezsiniz dolayısıyla hafta sonu için farklı seçenekler oluşturursunuz.  Ya da hafta sonu gündüz giydiğiniz spor kıyafetleri özel bir gece için kullanmayı tercih etmezsiniz. Böylece dolabınızda birçok alternatif durum için farklı kıyafetleriniz olur.

Ancak bu kadar farklı kıyafeti birleştirirken bazı temeller kurallar çerçevesinde hareket edersiniz ve genel olarak kombinleriniz böyle şekillenir.

Desen

Eğer kıyafetiniz gömlek pantolon gibi ya da tişört etek gibi herhangi iki parçadan oluşuyorsa genel kural bunlardan birinin desenli olması durumunda diğerinin düz tercih edilmesidir. Çünkü iki büyük parçanın birden desenli olması hem hoş bir görüntü sağlamaz hem de karmaşaya neden olur. Bu nedenle eğer siyah çizgili bir gömlek tercih ediyorsanız altına düz renk bir pantolon giymelisiniz.

Renk

Kıyafet seçimlerindeki bir diğer önemli etken ise renklerdir. Bu kişiden kişiye göre değişmekle birlikte genelde birbirine uyumlu renklerin giyilmesi tercih edilir. Aynı rengin farklı tonlarını da kıyafetlerinizde kullanarak hoş bir bütün elde edebilirsiniz. Ya da beyaz, gri ve siyah gibi katalizör etkisi gösteren renklerden faydalanarak ne yapacağınıza karar veremediğiniz durumlarda istediğiniz rengi bu katalizörlerle tamamlayabilirsiniz.

Ayakkabı seçimi

Günlük kıyafetlerinizi olduğundan daha güzel ve farklı göstermek istiyorsanız, tercih edeceğiniz ayakkabılar bu noktada önem taşımaktadır. Yukarıda paylaşmış olduğum görsellerde bir çok örnek var. İstifade edeceğinizi umuyorum. Boru paça pantolon tercih edenler altına babet giymelidirler. Tayt giyenler ise kış aylarında ugg bot ayakkabıları tercih edebilirler.

Örneğin Stiletto ayakkabılar için yertık jean giyebilirsiniz. İkisi harika ve değişik bir kombinasyon oluşturuyor ve tüm dikkatleri üzerinize çekmeyi sağlıyor!  Üstüne ise bol bir kazak giyin, saçlarınızı da at kuyruğu yapın.. Sizden güzeli yok : )

Günlük giyebileceğiniz bir başka önerim ise; Siyah blazer ceket, altına mini etek ve ütünüze ise swat shirt! İnce çorap giymek istemez seniz altına havanın durumuna göre kalın çorap giyebilirsiniz.

 

Beğendiysen Yorum Yap!