Havalı Saç Modelleri (Okul İçin)

Pratik Saç Modeli
Saçın toplanması zorunlu değil ise 3 dakikada yapılabilecek bir modeldir. Kulakların iki parmak üzerinden alın bölgesinden bir tutam alınarak iki yandan örülüp kafatasının tam yarısına kadar örülmelidir.

Sonra bunlar kişinin kullanım rahatlığına göre aşağı veya yukarı çekilebilir. İki yandan yapılan örgü belli bir noktada birleştirilerek gösterişli bir toka ile model tamamlanabilir. Bu modelde hem kızınız rahat edecek hem de şık bir görüntü elde edecektir.

Topuz Modeli Seçenekleri

Her üç modelde okul çağındaki çocuklar için uygulanabilir. İlki at kuyruğunun yeniden şekillendirilmiş halidir. İkinci model ise en basit ve kullanışlı modeldir.

Bu model her yaş grubunun yaz kış demenden kullanımına açıktır. Yan taraftan birkaç saç teli çıkarılır ise dönemin günlük kullanımını yakalamış olacaktır.

Üçüncü model ise yine kulakların görünümünü engelleyerek elde edilir. tepedeki saçlar sabit tutularak yandan gelen saçların kıvrılması ile ortada buluşma sağlanır. Küçük lastik tokalar bu modelin sabit kalmasına yardımcı olacaktır.

At Kuyruğu

At kuyruğunun daha da modernleştirilmiş halidir. Genellikle sporcular bu modelleri kullanır. At kuyruğu yapılan saç bir süre sonra terleme ile omuzlara yapışacaktır.

Fakat alttan gelen saçlar örülür veya birbirinin içinden geçirilirse sabit bir model elde edilecektir.

Hazırlan ve Çık Modeli

Bir lastik toka yardımı ile saç yukarından toplanır ve şık bir toka ile model bitirilir. Yukarıda resimde gördüğünüz gibi.. O kadar kolay ki.. Sabah geç kalktığınız zaman hemen uygulayabilirsiniz.

Okula giden genç kızlarımız için bugün birbirinden güzel ve yapılışı zor-kolay olmak üzere farklı saç modellerini derledim. Umarım beğenmişsinizdir.

Beğendiysen Yorum Yap!