Keten Rengi Nasıl kombinlenir

Keten rengi modada en sık tercih edilen renklerden biridir. Beyaz ve kahverenginin birleşiminden meydana gelir. Kahverengiden daha açık bir tondur. Pek çok kıyafet ve aksesuarda kullanıldığına şahit olabilirsiniz.

En çok pudra, beyaz, kahverengi, krem rengi, siyah gibi tonlarla uygun olur. Ayrıca yeşil, kırmızı ve mavi gibi renkler pastel tonlarla kullanılabilir.

Son yıllarda pantolonlarda özellikle keten renginin kullanıldığını görebilirsiniz. Bilhassa erkekler, keten rengi bir pantolon ve beyaz ya da siyah tişörtü kombin olarak kullanır.

Baskılı tişörtlerdense, düz renk tişörtler daha uygun olur. Keten rengi dar etek üzerine siyah düğme ve buna ek olarak beyaz gömlek kullanılabilir.

Eteklerde keten rengi her zaman şık bir alternatiftir. Diz altı keten rengi etekler zeytuni, pudra ve beyaz renklere tercih edilebilir. Taba rengi sandaletler tamamlayıcı olacaktır.

Özellikle tek parça elbiselerde keten renginin kullanımının yaygın olduğunu görebilirsiniz. kare yaka, kalın aşklı keten rengi elbiseler, koyu renk kuşak ya da kemerlerle uyumlu olur.

Bunun altında yine kahve tonlarında bir ayakkabı kullanılabilir. İsterseniz broş ya da düğme ekleyebilirsiniz.

Keten rengi; bluz, gömlek ve kazak için de kullanılabilir. Keten rengi bir gömlek açık bırakılıp içine beyaz ya da farklı renklerde tişörtler giyilip kombin yapılabilir.

Keten rengi kazaklarla İspanyol paça kot pantolon çok şık olacaktır. Keten rengi, kahverengi çantayla kullanılabilir.

Erkekler takım elbisede keten rengini özellikle yaz ve bahar aylarında tercih edebilir. Bu kombinlerde mavi, keten ya da kahverengi renklerini içeren kareli bir kravat aksesuar olarak kullanılabilir.

Kadınlar keten rengi etek ve ceket içine açık mavi bluz kullanabilir. Kolye ve saç bandı gibi aksesuarlarda daketen rengi uyumlu bir tamamlayıcı olur.

Beğendiysen Yorum Yap!