Kısa Boylular İçin Gelinlik Modelleri (Tavsiyem)

Gelinlik seçimi belki de hayatınızın en önemli seçimlerinden biridir. Çünkü herkesin gözü o günün yıldızı olacak gelinin üzerinde gezinecek ve dikkatlice inceleyecektir. Üstelik gelinlik oldukça büyük ebatlı ve ağırdır.

Tüm bunlar göz önünde alınarak en doğru gelinlik seçimini yapmak için gelinin vücut tipi de dikkate alınmalıdır.

Çünkü kısa boylu bir gelin adayını doğru gelinlik seçimiyle daha uzun gösterebilirken yanlış gelinlik seçimiyle çok daha kısa gösterebilirsiniz ve bu da hoşnutsuzluğa neden olur.

Üst Beden

Kısa boylu gelin adayları üst bedenlerini çok uzun göstermeyecek bir gelinlik türü seçmelidir. Üst beden boyu belden çok aşağı inmemelidir ki boy daha uzun algılansın.

Kabarık Etek

Kısa boylu gelin adaylarının en çok dikkat etmesi gereken yer gelinliğin etek kısımlarıdır. Özellikle kabarık eteklerden kesinlikle uzak durmalıdırlar. Çünkü bu tarz çok tüllü ve kabarık etekler gelin adayının boyunu oldukça kısa göstermektedir.

Üst Beden ve Alt Beden Arası Geçiş

Gelinliğin üst kısmından alt kısmına doğru geçiş yumuşak olmalıdır. Çok keskin geçişler özellikle alt kısımda tüllerin birden yoğunlaşması gözü keseceği için kısa boylu algılanmaya neden olur.

Oysaki yumuşak olan ve çok büyük girinti çıkıntılara yer vermeden yapılan geçişler hem gelinin beden formunu kusursuz gösterecek hem de boyu çok hoş bir şekilde ortaya çıkaracaktır.

 

Beğendiysen Yorum Yap!