Mezuniyet İçin Tercih Edebileceğiniz Çok Güzel Saç Modelleri

Mezuniyet herkesin hayatında bir ya da birkaç kez yaşadığı ve o anlarda kendiyle gurur duyduğu bir törendir. Uzun süren çalışmaların sonucunun alındığı okulların başarıyla bitirildiği önemli bir zamandır. Özellikle bayanlar içinse erkeklerden biraz daha farklı ve yoğun bir koşuşturmacası vardır.

Çünkü o özel gün için ilgilenilmesi gereken pek çok detay mevcuttur. Mezuniyet elbisesi seçimi başlı başına bir olayken ayakkabı ve çanta kombinasyonu da oldukça önemlidir.

Elbise dışında ben buradayım dedirtecek kadar önemli bir detay da mezuniyet saçıdır. Kimileri aylar öncesinden bugünü düşünerek saç uzatırken kimileri saç rengini çoktan değiştirmiştir bile.

Uzun Saçlar

Mezuniyet törenlerinde aslında hiçbir detay tek başına değildir, yani güzel bir elbiseyi kötü bir saçla tamamlarsanız tüm güzelliği de yok etmiş olursunuz. Bu nedenle elbiseyle saç arasındaki uyum oldukça önemlidir.

Eğer elbisenizin omuz kısmı hareketli ve çokça detaylı ise saçlarınızı toplatmalısınız. Şık ve sade topuzlar bunun için çok uygundur.

Kısa Saçlar

Saçlarınız kısa ise düz fön çektirerek daha uzun görünmelerini sağlayabilirsiniz. Ya da biraz daha hareketli durmalarını istiyorsanız kırık fön çok ideal olacaktır. Yukarıda resimde görülen model size fazlası ile yardımcı olacaktır. Mezuniyet partilerinde en çok tercih edilen saç modelinden birisidir.

Dalgalı Saçlar

Saçlarınızda dalga seviyor olabilirsiniz ancak bunun için daha sade bir elbiseniz olmalı. Çünkü çokça detaylı bir elbise üzerine bir de dalgalı saç yaptırıp üstelik açık da bırakırsanız çok karmaşık bir görüntüye neden olabilirsiniz

Dalgalı saç modeli de mezuniyet kutlamalarında görmeye alışık olduğumuz bir modeldir. Saç renginizi değiştirerek ve teninize uygun yaparak dalgalı saç modelinizi bambaşka bir saça dönüştürmek sizin elinizde. Yukarıda örnek olarak gösterdiğimiz saç, size fazlası ile ilham verecektir!

Beğendiysen Yorum Yap!