Şifon Gömlek Nasıl Kombinlenir

Şifon, dokusu gereği ince ve farklı bir kumaşa sahiptir. Şık giyim için idealdir. Özellikle klasik giyimde yönlendirici bir parçadır. Özel günlerde kullanıma müsaittir; ancak doğru püf noktalarıyla spor giyimde de gayet başarılı olabilir.

Şifon Gömlek Nasıl Kombinlenir?

Resmi yerler için en büyük kurtarıcının şifon gömlek olduğunu söyleyebiliriz. Şık ve zarif bir intiba bırakır. Kırık beyaz, beyaz ve siyah renkte olanlar sıklıkla tercih edilir.

eğer gece dışarı çıkacaksanız, bunun içine giyeceğiniz şık ve farklı renkte bir büstiyer ya da iç çamaşırı hem sexy hem de yerinde bir karar olacaktır.

Altına deri etek, deri pantolon ya da mumlu pantolon tercih edebilirsiniz. Elbette uygun bir topuklu ayakkabı giyilmelidir.

Gündelik hayatta daha çok çiçekli ve desenli şifon gömlekler uygun olacaktır. Spor bir görüntü için kot pantolon ya da şort üzerine bu tür bir gömlek eklenebilir.

Bu tür gömlekler iç gösteren türdedir. Altına giyeceğiniz askılı ya da straplez bir badi kontrast halinde olmalıdır. Ayakkabı olarak babet tarzı ürünlerle görüntü tamamlanabilir.

Şifon bol kesime sahip bir gömlek türüdür. Eğer pantolonla kullanılıyorsa, özellikle ön kısmı pantolonun içine sokulur.

Böyle bir seçimde kemer kullanımı önemlidir. Etek seçiminde ise; dar ya da kalem etekler şifon gömleklerin altında daha etkili olacaktır.

Tamamlayıcı şeylerden biri de saç ve makyajdır. Şifonun ayrıntıları önemlidir ve bunların görünmesi için sade, şık ve pratik topuzlar tercih edilebilir.

Daha spor görüntü için at kuyruğu da cazip olacaktır. Gece dışarı çıkarken daha koyu renkte makyaj tonlarıyla görüntüyü tamamlayabilirsiniz. Ayrıca uygun takılar, takmayı unutmayın.

Şifon gömlekle kalın bir hırkanın tamamlanması, gömleğin tüm özelliklerini kapatır. Ayrıca şifonun altından giyilecek olan bluze uyumlu bir kontrastla aşklı ya da straplez badi giyilmelidir.

Beğendiysen Yorum Yap!