Anasayfa / NİŞAN / Nişan Elbiseleri 2020

Nişan Elbiseleri 2020

Düğünden önceki süreçte genç çiftler için en önemli ve özel günlerden bir de söz ve nişandır. Söz genellikle aile arasında olduğundan bu özel günde daha sade elbiseler tercih edilirken, nişan ise bu konuda daha bir özen gerektirmektedir. Nişan elbiseleri modelleri ve konseptleri genellikle ilişkilere ve ailelerin gelenek-göreneklerine göre değişiklik gösterirken, kimi aileler bu özel günü evlerinde, kimileri ise bir salonda kutlamayı tercih etmektedir. Dolayısıyla nişan mekanına göre elbise tercihi de değişebilmektedir.

Nişan İçin Ne Giyilmelidir?

Nişan organizasyonları genellikle söze kıyasla daha eğlenceli ve keyifli bir kutlamadır. Düğün öncesi düğüne hazırlık olarak bilinen bu organizasyon, kimi zaman kokteyl konseptli olarak gerçekleştirilirken, kimi zamansa müzikli bir eğlence olarak organize edilebilmektedir. Ayrıca aile arasında daha mutaassıp nişan kutlamaları da yapılabilmektedir. Dolayısıyla nişanın nasılve nerede gerçekleştirileceği de nişan elbisesi seçimini önemli ölçüde etkilemektedir.

Nişan elbiseleri konusunda günümüzde oldukça zengin bir seçenek sunulurken, nişanlanacak olan genç kızlar sözden farklı olarak biraz daha gösterişli elbiseler tercih edebilmektedir. 2019 nişan elbiseleri modellerine bakıldığında bu yılın terndleri arasında daha çok balık modeller, taşlı elbiseler, dantel ve güpür süslemeler, ağır işlemeler ile daha gösterişli elbiseler bulunabilmektedir. Üstelik dileyen kısa modelleri, dileyen ise uzun modelleri tercih ettiği bu gününde saç ve makyajı ile de elbisesini tamamlayabilmektedir.

Saç Aksesuarları ile Elbise Tamamlanabilir!

Nişan abiyeleri genellikle bu türden daha gösterişli ve ağır olurken, daha zarif ve kibar ama bir o kadar da dikkat çeken elbiseler de yine genç kızlar tarafından tercih edilebilmektedir. Bu gibi nişan elbiseleri için yine aynı zarafete sahip olan taçlar ya da saç aksesuarları kullanılabilirken, makyajınsa daha dumanlı ve sade olması gerekmektedir.

Öte yandan diğer nişan elbiseleri için de saç aksesuarları tercih edilebilirken, bu konuda elbisenin yaka tipi dikkate alınmalıdır. Straplez ya da kayık yaka tarzındaki nişan elbiselerinden kolye kullanmak isteyen gelin adaylarının saçlarını toplu halde yaptırması ve daha küçük saç aksesuarları kullanması önerilmektedir. Ancak boyundan bağlamalı bir elbise tercih edildiğinde ise daha büyük boyutlarda bir aksesuar tercih edilebilmektedir.

hakkında elbisekombinleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir