Anasayfa / NİŞAN / Söz ve Nişanlık Elbiseleri

Söz ve Nişanlık Elbiseleri

Söz ve nişan, günümüzde hemen hemen her genç çiftin hayatı boyunca hayalini kurduğu özel günlerinden biridir. Evlilik öncesinde atılan bir adım olarak kabul edilen söz ve nişan, birbirini seven iki insanın yakın zamanda evlenecek olduğunu ve birbirlerine verdiği sözü simgelemektedir. Genellikle her ailenin gelenek ve göreneklerine bağlı olarak gerçekleştirilen bu söz ve nişan organizasyonları farklı konseptlere sahip olurken, kimi ailelerde söz ve nişan birlikte yapılmakta, ayrıca aile arasında olmaktadır. Kimi ailelerde ise düğün kadar kalabalık olmasa da salonda yapılabilmektedir. Dolayısıyla bu gibi kutlamalarda söz ve nişan elbiseleri tercihi de nişan mekanına ve organizasyonun büyüklüğüne göre değişebilmektedir.

Söz ve Nişan Elbisesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birbirini seven çift için en önemli gelişmelerden biri olan söz ve nişan, yakınların katılımı ile gerçekleştirildiğinden çiftlerde tatlı bir telaşa neden olabilmektedir. Özellikle de genç kızlar bu özel günün istediği geçmesi ve en şık elbiseyi giyebilmesi için aylar öncesinden hazırlık yapmaya başlamaktadır. Doğal olarak tercih edecek olduğu elbisenin de kusursuz olmasını arzulamaktadır.

Söz ve nişan elbisesi seçerken dikkat edilmesi gerekenler genellikle mekan ve kişinin fiziksel özellikleridir. Nişanın yapılacak olduğu mekan bu konuda önemli bir faktör olurken, evde yapılacak olan nişan ve söz için daha sade ve zarif bir elbise tercih edilmelidir. Salonda yapılacak olan nişan içinse daha gösterişli bir abiye tercih edilebilmektedir. Bazı gelin adayları ise tarlatanlı ya da kabarık nişan elbisesi modellerini tercih edebilmektedir. Ayrıca kişinin fiziğine göre bir elbise tercih etmesi de oldukça önemlidir.

2020 Söz ve Nişan Elbisesi Modelleri

Söz ve nişan elbiseleri, her yıl olduğu gibi 2019’da da tasarımcılar tarafından özenle tasarlanmakta ve satışa sunulmaktadır. 2020 söz ve nişan elbiseleri de oldukça şık ve zarif görünüşüyle dikkat çekerken, işlemeli, güpürlü ve dantel detaylı elbiseler en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Ayrıca kabarık olarak da kullanılan bu modeller daha çok salon nişanları için tercih edilmektedir. Evde yapılan ve söz nişanın bir arada olduğu kutlamalarda ise daha çok soft renklerdeki dökümlü ve volanlı elbise modelleri dikkat çekmektedir.

hakkında elbisekombinleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir